Miłość

Kilka słów o zwiazkach

Nasze romantyczne doświadczenia można porównać do mitycznych dramatów, które przyniosły nam spełnienie lub rozczarowanie, a czasem trochę obu. Pomyśl o swoim ostatnim związku miłosnym i prawdopodobnie zobaczysz siebie jako zakochaną naiwną bohaterkę, która zakochała się w kimś mocno i szybko, myśląc, że będzie to trwało wiecznie. Tak, twój bohater był jak bóg na Olimpie w twoich oczach, mityczny bohater, który skorzystał z okazji, by cię zbałamucić, ale upadł krótki w kochaniu cię tak, jak zasługiwałeś na miłość. Teraz, gdy jest już po wszystkim, możesz chcieć przejrzeć ostatnie kilka związków lub tak, aby odkryć tematy, które powtarzały się w kółko. Czy to było przeznaczenie? Lub byłeś tak naiwny że ty właśnie utrzymywałeś wybierać ten sam rodzaj mężczyzna ponieważ ślepa atrakcja

Twój osobista relacja mitologia może być powodem dlaczego twój miłości związki no pan out, brać złego obracanie i opuszczać ciebie zastanawiać się jeżeli jakaś niewidzialna siła planował je ten sposób. Podświadomy skrypt napędza twój doświadczenia z mężczyznami tworzyć fatalne scenariusze które testują twój zdolność zostawać prawdziwy ja i uczyć się o wzlotach i upadkach miłosnych związków.

Termin „osobista mitologia” został ukuty przez Carla Junga, ojca psychologii analitycznej i głębi. O swojej własnej osobistej mitologii Jung napisał:

„Tak to jest, że podjąłem się teraz, w moim osiemdziesiątym trzecim roku, opowiedzieć mój osobisty mit. Mogę jedynie wygłaszać bezpośrednie oświadczenia, jedynie 'opowiadać historie’. To, czy te historie są 'prawdziwe’ czy nie, nie jest problemem. Jedyną kwestią jest to, czy to, co opowiadam, jest moją bajką, moją prawdą”.

Jung widział paralele między mitologiami starożytnych a ludzkimi dylematami, przed którymi stawali jego klienci w jego czasach. Jung zdał sobie sprawę, że podbudowujące fabuły (mity) biegną przez tkaninę zbiorowej duszy ludzkości. Dlatego każda osoba może odnieść się do dylematów, testów, ścieżek i aktów losu, które spotykają bogów i boginie w mitologiach świata. Persefona wrzucona do podziemi z Hadesem jest jak każda kobieta, która została uwiedziona przez „złego chłopca” i kończy emocjonalnie wykorzystana i przygnębiona. Każda kobieta, która została porzucona przez mężczyznę może odnieść się do mitu o Ariadnie i Tezeuszu, kiedy to Ariadna zostaje pozostawiona na wyspie Naxos nawet po tym, jak wiernie służyła Tezeuszowi swoją mądrością. Kobieta opętana przez Afrodytę będzie prawdopodobnie postrzegana jedynie jako obiekt seksualny. A kobieta przyciągana przez Dionizosa, boga upojenia, prawdopodobnie będzie miała na liście kochanków całą masę alkoholików.

Uzyskanie wglądu w mitologię twojego związku

Proces pisania historii związku jako mitu lub bajki może ujawnić wiele o twojej wewnętrznej psychologii i psychologii tych, w których zdecydujesz się zakochać. Ja oświetla storyline, dynamikę związek który być może chowali od widoku przy czas i pomagają ciebie badać wzory które już nie słuzyć ciebie.

Jak zacząć pisać twój związek mitologię

Siada z piórem i notatnikiem i zaczyna twój historię. Ustawia scenę definiować i opisywać twój swój charakter w czasie gdy ty spotykałeś pierwszy mężczyzna na twój liście. Byłeś seksowną i pewną siebie kobietą, która widziała siebie jako marzenie każdego mężczyzny, tylko po to, by być zalecanym przez zazdrosnego kontrolującego ogra, który trzymał tabs na twoich przyjściach i odejściach? A może twoja postać jest trochę frumpy i przygnębiony, który szukał kogoś do podniesienia jej do światła, tak że mogła zobaczyć jej piękno. Nazwij swoją postać czymś odpowiednim, jak „Zwiędła Róża”, „Czarny Aksamit”, „Żałosna Perła” lub „Zdumiona Sara”. Przejdź do określenia wewnętrznego funkcjonowania swojej psychiki, aby uwzględnić swoje uczucia na temat siebie, dynamikę między ojcem i matką, która ukształtowała twoje postawy dotyczące związków i być może to, o czym marzyłeś w partnerze.

Wpisz na listę pamiętnych romantycznych partnerów, w których zakochiwałeś się kolejno. Opisz, co cię do nich przyciągało i dlaczego myślałeś, że są dla ciebie. Przejdź do opisu osobowości każdej postaci i podsumuj ją, nadając każdej tytuł lub imię, które najlepiej ją opisuje.

W bajkowym stylu upiększ swój mit, dodając interesujące szczegóły do fabuły. Możesz dodać słowa piosenki miłosnej, sen, który ostrzegł cię, że nie wszystko jest w porządku z romantycznym partnerem, przygody, które przeżyliście razem lub cokolwiek, co doda nieco więcej znaczenia twojej mitycznej historii.

Opisz obszary każdego związku, które były w konflikcie z twoją wartością, jak rzeczy się rozpadły, a także ostatnią kropelkę, która spowodowała, że się rozstaliście. Each będzie dramatycznym zamknięciem sekwencji twój mythos.