Miłość Psychologia

Oczekiwania wobec związku

Czy oczekiwania, które masz w związku są naprawdę twoje, czy są kumulacją tego, co przeczytałeś lub czego cię nauczono? Czy zaakceptowałeś pomysł, że tak właśnie powinno być? To, czego chcesz w związku i to, co masz, może bardzo dobrze powodować wewnętrzny konflikt. Ty możesz patrzeć na twój partnera i mówić, „Chwila! On powinien robić taki i taki” … ale kto ustalił, co on powinien robić?

Istnieje mnóstwo książek dostępnych dzisiaj o naprawianie relacji, jak złapać idealny człowiek, dlaczego mężczyźni kochają suki, jak zachowywać się w związku, czy on nie jest po prostu, że do Ciebie, jak powiedzieć, czy on jest do Ciebie, że mężczyźni są z Marsa … dobrze, masz pomysł, a lista jest nieskończona. Chodzi o to, czy czerpiesz to, co związek powinien być oparty na tym, co Oprah, Dr Phil, niezliczone książki i gospodarze talk show mają ci do powiedzenia? Albo, czy pozwalasz osobie, z którą jesteś w związku być tym, kim jest i nauczyć się dostosowywać swoje perspektywy?

Przyznaję, pewne zachowania są pozbawione szacunku i nikt, kogo znam, nie budzi się rano z entuzjastycznym „Och, yippee, na pewno mam nadzieję, że zostanę dziś potraktowany jak szumowina!”. Wzajemny szacunek w związku jest najważniejszy, aby partnerstwo działało.

To, co odkryłem, to fakt, że wszyscy mamy ideał w kącie naszego umysłu tego, co nasze interakcje z ukochaną osobą „powinny” być. Czy to pochodzi z oglądania, Leave It to Beaver (June jako idealna żona w jej perłach) lub Married with Children (Al potajemnie kocha Kate, ale jest bardzo poniżający dla niej) – lub, jak wspomniano powyżej, z książek i znanych ludzi, którzy mówią nam, czego powinniśmy oczekiwać. Jeśli twój związek nie spełnia przykazań, które dyktują shoulds i should nots, czy oczekujesz, że to się zmieni? Lepszy mimo to, ty możesz odrzucać co potężny „one” mówi, i właśnie uczyć się dostosowywać co twój związek jest zamiast co ty myśleć je musi być?

Więcej nieporozumień i sprzeczek między dwojgiem ludzi rodzi się z tego, co dyktują nam inni; ktoś inny, kto nie ma pojęcia o tym, kim jesteś lub kim jest twoja znacząca osoba, nalega na mówienie ci, że to jest sposób, w jaki powinieneś się zachowywać, rozwiązywać problemy i żyć długo i szczęśliwie.

Szczęście wieczne po jest tylko w książkach. Relacje są ciągłą pracą w postępie, utrzymywać twój jaźń w kontroli, akceptować niektóre rzeczy i uczyć się wybierać twój bitwy. Pozostawienie nakrętki z pasty do zębów nie jest bitwą wartą wysiłku. Nie mówiąc ci, gdzie idzie, kiedy nagle decyduje się wyjść na wieczór – ten jeden jest wart pogoni.