Siłownia

Taśmy oporowe

Czy słyszałeś o treningu z taśmą oporową? Sportowiec AML Joe Donnelly przedstawia nam 411 informacji na temat treningu z taśmami oporowymi, dlaczego jest on skuteczny i jak go stosować.

Zawodnik AML Joe Donnelly zawsze ma nowatorskie wskazówki, jeśli chodzi o treningi i rutyny. Od treningu okluzji do interwałowych obwodów siłowych o wysokiej intensywności, Joe nigdy nie przestaje zachwycać swoimi unikalnymi stylami treningowymi.

Naturalnie, kiedy Joe ma wskazówki dotyczące wzrostu mięśni, zespół Muscle & Strength jest cały w rozpowszechnianiu jego wiadomości wśród naszych lojalnych czytelników.

Dziś Joe wyjaśnia nam, jak używać taśm oporowych, aby uzyskać wybuchowy wzrost mięśni.

Taśmy oporowe są świetnym narzędziem do treningu siłowego i (gdy są prawidłowo stosowane) mogą przenieść przyrost chudych mięśni na zupełnie nowy poziom. Jak działają?

Zazwyczaj, gdy trenujesz siłowo, najtrudniejszą częścią podnoszenia jest pierwsza ćwiartka ruchu koncentrycznego. W tym momencie wykonałeś już ekscentryczną (lub opuszczającą/negującą) część podnoszenia. Teraz, zmiana kierunku ćwiczenia powoduje największy wpływ siły napędowej na główne elementy ruchu.

Jednakże, kiedy już uporasz się z tą trudną częścią ćwierć powtórzenia, pozostała część ruchu koncentrycznego jest całkiem łatwa. Innymi słowy, im bliżej szczytu, tym ciężar staje się lżejszy. Teraz dodaj do tych samych ćwiczeń taśmy oporowe.

Taśmy nie tylko stworzą napięcie podczas całego podnoszenia, ale także zintensyfikują obciążenie ćwiczenia. W zależności od grubości taśmy, którą wybierzesz, możesz wzmocnić napięcie w trakcie podnoszenia nawet o 300%.

Taśmy oporowe mogą być dodane do większości podnoszeń, w tym do wyciskania hantli, pompek, przysiadów i wyciskania na barki. Lista może się ciągnąć w nieskończoność. Po prostu przymocuj taśmę do hantli lub sztangi, a następnie owiń ją wokół dolnej części ławki lub zaczep je o boki stojaka do przysiadów. Będziesz zdumiony różnicą, jaką poczujesz.

Joe stwierdza, że nie wystarczy robić powtórzeń za powtórzeniami. Wprowadzając taśmy do swojego treningu, zdasz sobie sprawę, jak bardzo zmęczony będziesz. Powodem jest to, że pracujesz przez całe powtórzenie.

Wykorzystując taśmy, zwiększasz opór dla całego powtórzenia. To prowadzi do większej pompy mięśniowej, zwiększenie koncentracji na konkretnej części ciała, które pracujesz, i jesteś w stanie zwiększyć swoje zyski.

Przetestuj rady Joe na temat treningu z taśmami oporowymi i daj nam znać, jak ci poszło w sekcji komentarzy poniżej!