Siłownia

Triceps

W pierwszych trzech częściach tej serii, omówiliśmy jak wzmocnić tricepsy do wyciskania na ławce używając sztangi, hantli i kettlebells.

W tej ostatniej części omówimy różne ćwiczenia na tricepsy z wykorzystaniem taśm oporowych.

Taśmy są świetnym sposobem na utrzymanie zdrowych stawów, ponieważ są mało obciążające dla łokci i barków.

Jest to również bardzo łatwe do dodania lub usunięcia ilości napięcia tylko poprzez zmianę pozycji ręki, co czyni je korzystną opcją w wielu aspektach.

Ćwiczenia te mogą być wykonywane podczas treningu lub w domu w dni wolne, aby uzyskać dodatkową objętość w tricepsie, co jest kolejnym powodem, dla którego lubię wykorzystywać taśmy do różnych treningów tricepów.

Ich wszechstronność jest wielka i to może naprawdę okazać się skuteczne w pomaganiu budowania twojej prasy stołowej.

Najlepsze pasma do zdobycia byłyby z Westside Barbell lub Elite FTS. Te taśmy są zaprojektowane tak, aby wytrzymać nadużycia ze strony podnoszących i będą trwać przez długi czas przy normalnym użytkowaniu przez podnoszących, co jest kolejnym ukłonem w stronę ich wygody.

Ruchy mogą być wykonywane prawie wszędzie, co czyni je idealnymi do szybkiego treningu poza dniem, jeśli naprawdę priorytetem jest zwiększenie siły tricepów i prasy ławkowej. Ważne jest również, aby zauważyć, że ćwiczenia z taśmą, które tutaj przedstawiłem, będą miały większą objętość niż inne ćwiczenia, ponieważ jest to dla hipertrofii (wzrostu mięśni).

1. Band Pushdown

Każdy z nas robił już pompki na maszynie linowej i jest to z pewnością ulubione ćwiczenie, jeśli chodzi o ćwiczenia na tricepsy. Kiedy zacząłem trenować na Denison University, nie mieliśmy maszyn kablowych, ale mieliśmy dużo taśm, więc zaczęliśmy używać ich do pompek.

Po latach używania taśm do pompek, teraz wolę je od maszyny linowej z kilku powodów. Największym z nich jest to, że na maszynie linowej tracisz napięcie, gdy blokujesz ręce w dolnej części ruchu. Z taśmami jest to moment, w którym masz największe napięcie podczas ruchu i to doskonale przekłada się na wyciskanie na ławce.

Pushdowns z taśmami naprawdę podkreślają siłę tricepów i blokady, a taśmy są o wiele lepsze niż maszyna linowa w tym zakresie. Aby dodać twist do pompek z taśmą, na dole spróbuj rozłożyć taśmę. W ten sposób napniesz tricep jeszcze mocniej, co znów jest korzyścią dla budowania siły.

Możesz również uczynić go trudniejszym poprzez dodanie statycznego przytrzymania na dole przez różną długość czasu, po którym następują wysokie powtórzenia. Na przykład, wykonaj 20 powtórzeń i na końcu 20 powtórzeń, przytrzymaj ruch na dole przez 20 sekund. To jest naprawdę trudne – i powoduje ogromny przepływ krwi w tym obszarze – ale wyniki były naprawdę dobre dla naszych zawodników.